Setkání zemědělců a potravinářů se senátorem a poslanci za Liberecký kraj

1.10.2018

Regionální agrární rada Libereckého kraje pozvala senátory a poslance za Liberecký kraj na pondělí 1.října do restaurace Rohanka zámku Sychrov ke společnému jednání se zástupci zemědělských a potravinářských podniků. Tématem setkání byl návrh Evropské komise k podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020 představený v červnu letošního roku a získání informací a názorů k tomuto dokumentu od našich volených zástupců v Parlamentu ČR.

Jednání se kromě senátora Jiřího Voseckého a poslanců Davida Pražáka, Petra Pávka a Jiřího Bláhy zúčastnil člen rady Libereckého kraje pověřený řízením resortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova Jiří Löfflemann.

V současnosti se nejvíce diskutuje o rozpočtu pro zemědělství po roce 2020, respektive tzv. víceletém finančním rámci, zastropování plateb na zemědělský podnik či o nové definici tzv. skutečného zemědělce. To bylo také hlavním tématem zhruba dvouhodinového setkání. Účastníci se v závěru dohodli na dalším setkání s předložením konkrétních návrhů se kterými budou naši zákonodárci schopni dále pracovat.

Ministerstvo Zemědělství

Ministerstvo Zemědělství

Novinky

PETICE

18.1.2019

„za rovné podmínky při aplikaci reformy Společné zemědělské politiky EU po roce 2020“

» více

DOPORUČUJEME - Obecné nařízení na ochranu osobních údajů začne platit již od 25. května

27.3.2018

Úřad pro ochranu osobních údajů na svých stránkách zveřejnilo dokumenty a doporučení, která se vztahují k danému nařízení EU známé pod zkratkou GDPR. Doporučujeme se s tímto seznámit.

» více

Směnný kurz pro výpočet dotací v roce 2018

19.1.2018

Směnný kurz pro rok 2018, kterým se budou přepočítávat sazby dotací v rámci některých opatření Programu rozvoje venkova.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Počasí

20.02.
Počasí na den 20.02.
2°C / 8°C

21.02.
Počasí na den 21.02.
3°C / 7°C

22.02.
Počasí na den 22.02.
-2°C / 6°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A