Setkání zemědělců a potravinářů se senátorem a poslanci za Liberecký kraj

1.10.2018

Regionální agrární rada Libereckého kraje pozvala senátory a poslance za Liberecký kraj na pondělí 1.října do restaurace Rohanka zámku Sychrov ke společnému jednání se zástupci zemědělských a potravinářských podniků. Tématem setkání byl návrh Evropské komise k podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020 představený v červnu letošního roku a získání informací a názorů k tomuto dokumentu od našich volených zástupců v Parlamentu ČR.

Jednání se kromě senátora Jiřího Voseckého a poslanců Davida Pražáka, Petra Pávka a Jiřího Bláhy zúčastnil člen rady Libereckého kraje pověřený řízením resortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova Jiří Löfflemann.

V současnosti se nejvíce diskutuje o rozpočtu pro zemědělství po roce 2020, respektive tzv. víceletém finančním rámci, zastropování plateb na zemědělský podnik či o nové definici tzv. skutečného zemědělce. To bylo také hlavním tématem zhruba dvouhodinového setkání. Účastníci se v závěru dohodli na dalším setkání s předložením konkrétních návrhů se kterými budou naši zákonodárci schopni dále pracovat.

Ministerstvo Zemědělství

Ministerstvo Zemědělství

Novinky

DOPORUČUJEME - Obecné nařízení na ochranu osobních údajů začne platit již od 25. května

27.3.2018

Úřad pro ochranu osobních údajů na svých stránkách zveřejnilo dokumenty a doporučení, která se vztahují k danému nařízení EU známé pod zkratkou GDPR. Doporučujeme se s tímto seznámit.

» více

Nové právní předpisy platné od 22. 2. 2018

20.2.2018

Novela vyhlášky o zdraví zvířat a jeho ochraně, o přemísťování a přepravě zvířat a o oprávnění a odborné způsobilosti k výkonu některých odborných veterinárních činností

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Počasí

15.12.
Počasí na den 15.12.
-4°C / -1°C

16.12.
Počasí na den 16.12.
-4°C / -1°C

17.12.
Počasí na den 17.12.
-2°C / 0°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A