Nový dojicí robot: Astronaut A3

27.4.2006

Nový dojicí robot poskytuje dojnici hodně místa, takže se může volně pohybovat. Box má měkkou gumovou podlahu. Poloha krávy se zjišťuje čidly, která jsou zabudována do podlahy vybavené váhou. Koncepce robustního ramene pod krávou se nezměnila. Rameno zůstává pod dojnicí a kontroluje celý proces dojení. Pohyby ramena se nyní kontrolují pouze shora a jsou třírozměrné. Tak lze účelně a jemně obsáhnout všechny oblasti. Dalším charakteristickým znakem nového Astronauta je dojicí technika. Tak zvaný 4efektový pulzační systém umožňuje nastavení pro jednotlivé čtvrtě. Kvalita mléka a zdravotní stav vemene se kontrolují pomocí MQC-C. Ta zjišťuje počet somatických buněk v každé čtvrti vemene on-line. Program T4C, program managementu, ukládá do paměti všechny údaje o dojnici a ty se na obrazovce zobrazují formou grafu. Vlastní robot má obrazovku s dotykovým ovládáním (Touch Screen) nazvanou X-Link. Tak je možno všechny údaje kontrolovat přímo ve stáji a lze je přizpůsobovat. Další informace naleznete na internetové adrese: www.lely.com.

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A