Správa

Žáby cestují přes silnice k rybníkům. Lidé kradou značky, které na ně řidiče upozorňují

5.4.2024, Redakce APIC

Již více než dva a půl tisíce žab a čolků dokázali při jejich jarním putování za rozmnožováním bezpečně přenést dobrovolníci tak, aby tito tvorové neskončili pod koly aut cestou k životadárné vodě.

» více


O kvetoucí krokusy v Lukášově pečují skautky. Letos je předběhli divočáci

4.4.2024, Redakce APIC

aká je oblíbená pochoutka divokých prasat? Cibulky šafránu. Potvrdilo se to na krokusových lukách v Lukášově mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou.

» více


V Praze se uskutečnila mezinárodní konference na podporu obnovy lesnického sektoru na Ukrajině

2.4.2024, Redakce APIC

Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství České republiky a Organizací pro zemědělství a výživu (FAO) ve dnech 26. –27. března hostila Mezinárodní konferenci pro podporu obnovy lesnického sektoru na Ukrajině, kterou pořádalo Ministerstvo pro ochranu životního prostředí a přírodních zdrojů Ukrajiny.

» více


Trh s biopotravinami se v České republice v roce 2022 meziročně zvýšil

28.3.2024, Redakce APIC

Trh s biopotravinami v České republice roste, ve srovnání s rokem 2021 byl předloni meziroční růst vyšší o 12,9 %. České domácnosti spotřebovaly biopotraviny za 6,95 miliardy korun. Vyplývá to ze Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR v roce 2022, kterou zveřejnilo Ministerstvo zemědělství.

» více


Ministr Výborný v Bruselu: Rada podpořila úpravu legislativy k SZP, zjednoduší podmínky hospodaření i kontroly u malých zemědělců

26.3.2024, Redakce APIC

Balíček opatření Evropské komise k úpravám legislativy společné zemědělské politiky dnes podpořila Rada ministrů zemědělství.

» více


Čeští producenti budou nově moci na Filipíny dovážet maso, zájem je i o zemědělskou techniku z ČR

25.3.2024, Redakce APIC

Certifikace pro vývoz masa a masných výrobků z České republiky na Filipíny je hotová, formálně bude potvrzena během několika dní. Ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) o tom v Manile, kam ministr zamířil s podnikatelským doprovodem, informoval jeho protějšek, ministr zemědělství Filipín Francisco P. Tiu-Laurel Jr. Českým producentům se tak otvírá další zajímavá destinace pro export.

» více


Z Fondu Turów kraj podpoří vybudování vodovodu pro Horní Vítkov

22.3.2024, Redakce APIC

Celkem 67.548.275,62 korun včetně DPH (zahrnující i projektovou činnost) míří z Fondu Turów na stavbu vodovodu v Horním Vítkově. Rozhodli o tom na svém úterním jednání krajští radní. Začít stavět by se mělo ještě letos a hotovo bude nejpozději v roce 2025.

» více


Ministerstvo zemědělství otevře další kolo soutěže ZEMĚ II pro vědkyně a vědce. V programu se mohou ucházet o celkovou dotaci 270 milionů korun

22.3.2024, Redakce APIC

Ministerstvo zemědělství připravilo okruhy témat pro vědecké projekty, které mohou získat podporu v Programu na podporu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství ZEMĚ II. Témata soutěže mají tři oblasti: Bioekonomiku, Smart zemědělství a Globální změny v biosféře.

» více


Čeští producenti budou nově moci na Filipíny dovážet maso, zájem je i o zemědělskou techniku z ČR

22.3.2024, Redakce APIC

Certifikace pro vývoz masa a masných výrobků z České republiky na Filipíny je hotová, formálně bude potvrzena během několika dní.

» více


Vietnam je perspektivní trh pro české exportéry, brzy by sem mohli vyvážet hovězí maso, osiva nebo genetický materiál

21.3.2024, Redakce APIC

Obchodní mise ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) se čtyřicítkou českých podnikatelů do Vietnamu a na Filipíny je v polovině. Ve Vietnamu byla hlavním tématem certifikace pro export masa, osiva a dalších produktů z České republiky.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

15.04.
Počasí na den 15.04.
5°C / 15°C

16.04.
Počasí na den 16.04.
3°C / 10°C

17.04.
Počasí na den 17.04.
2°C / 10°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A