Regionální potraviny

Výrobek roku Libereckého kraje - zvláštní ocenění pro výrobek s přínosem zdravému životnímu stylu

15.11.2023, Redakce APIC

V letošním roce se již třetím rokem v rámci soutěže Výrobek roku Libereckého kraje udělovalo zvláštní ocenění pro výrobek s přínosem zdravému životnímu stylu. Ocenění získala BIO kozí syrovátka z Kozí farmy Nový dvůr paní PaeDr., Ing. Mileny Krejzové, která spolu s vítězi ostatních kategorií převzala své ocenění na Dožínkách v Brništi.

» více


Oceněním Regionální potravina se v Libereckém kraji pyšní česnek paličák i Táta 12 z Pivovaru Volt

21.9.2023, Redakce APIC

Ocenění značkou kvality Regionální potravina si z rukou ředitele regionálního odboru SZIF Aleše Sobela a náměstka ministra zemědělství Radka Lanče převzalo na Dni regionálních potravin Libereckého kraje devět lokálních producentů.

» více


Pěstitelské pálení Zásada

31.8.2023, Redakce APIC

Od 1.9.2023 přijímá Style Bohemia s.r.o. objednávky na zpracování ovoce

» více


Prezentace výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina 2023

10.7.2023, Redakce APIC

Soutěž o prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje už zná své vítěze. V letošním roce jí získalo celkem devět výrobků: Tlačenka od Střední školy hospodářské a lesnické z Frýdlantu, Vepřovka od Marka Pirocha, JERONÝM BIO zrající sýr z farmy pana Ladislava Stehlíka, Zákys smetanový od společnosti Mléko Jeřmanice, Žitno - pšeničný kvasový chléb od pekaře Lukáše Maška, GRILIÁŠ od Radky Mayerové, pivo Táta 12 z Pivovaru Volt, Česnek paličák z farmy Petra Macháčka a Ovčí sýr nakládaný v oleji od manželů Sabáčkových. Všechny oceněné výrobky bude možné ochutnat na 14 ochutnávkách po celém Libereckém kraji.

» více


O prestižní značku Regionální potravina se v Libereckém kraji ucházelo 93 místních výrobků

24.5.2023, Redakce APIC

I v Liberci odstartoval 14. ročník oblíbené soutěže, do které se přihlásilo 33 místních výrobců s 93 produkty. Nejsilněji zastoupenou kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje ovládl Táta 12 z Pivovaru Volt. Hledání kvalitních lokálních produktů se i letos odehraje ve všech krajích napříč Českou republikou s výjimkou Prahy.

» více


Výrobek roku Libereckého kraje 2023 – výzva k podávání přihlášek

3.5.2023, Redakce APIC

Příjem do soutěže je zahájen, podání přihlášek je možné do 31. 5. 2023

» více


Regionální potravina Liberecký kraj – výzva k podávání přihlášek

24.4.2023, Redakce APIC

Příjem do soutěže je zahájen, podání přihlášek je možné do 11. 5. 2023

» více


Vomáčka, Mrkvánek i Andělský mošt mají Regionální potravinu Libereckého kraje

19.9.2022, Redakce APIC

Tradiční Den regionálních potravin mohli ve čtvrtek 15. září navštívit lidé před libereckou radnicí. Ve velkém stavu rozložili stánky se svými produkty potravináři, pěstitelé a další výrobci z Libereckého kraje.

» více


Prezentace výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina 2022

2.7.2022, Redakce APIC

Soutěž o prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje už zná své vítěze. V letošním roce jí získalo celkem devět výrobků: TLAČENKA SVĚTLÁ od společnosti VÁŠA, Učňovské vepřové maso od Střední školy hospodářské a lesnické z Frýdlantu, Liberečák - Český pařený sýr od společnosti WEISSER STERN, BIO kozí mléko z Nového Dvora od Mileny Krejzová, Mrkvánek bezlepkový od Ivany Hollanové, dort Tvarožník od společnosti NORDBEANS, Andělský mošt jablečný od společnosti GRAIN, Vomáčka cuketová od Martiny Papežíkové a zmrzlina Slaný karamel od Davida Stárka. Všechny oceněné výrobky bude možné ochutnat na 17 ochutnávkách po celém Libereckém kraji.

» více


Veterinární inspektoři své kontroly v létě soustředí na farmářské trhy

23.6.2022, Redakce APIC

Státní veterinární správa (SVS) v rámci své dozorové činnosti dlouhodobě kontroluje také prodej potravin živočišného původu na farmářských trzích. Za prvních pět měsíců letošního roku veterinární inspektoři provedli přes 120 kontrol prodejců na trzích. U 19 procent kontrol bylo zjištěno pochybení. V letním období nebezpečí spojená se stánkovým prodejem živočišných produktů výrazně stoupají. Proto se velké množství kontrol odehrává právě v tomto období.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

9.3.2024 - Krajská myslivecká konference 2024

19.1.2024

Blíží se krajská myslivecká konference, ještě měsíc lze hlasovat o významnou osobnost v myslivosti

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

20.02.
Počasí na den 20.02.
4°C / 8°C

21.02.
Počasí na den 21.02.
4°C / 9°C

22.02.
Počasí na den 22.02.
5°C / 10°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A