Výkonný sklízeč brambor

26.5.2006

Standen Pearson představil nový třířádkový sklízeč brambor, který má až o 60 % vyšší výkonnost než dvouřádkový model stejného provedení. Model T3 může sklízet tři řádky najednou v různém programu. Na záhonu o šířce 1,8 m vyorává dva řádky a jeden z vedlejšího záhonu vpravo nebo vlevo, nebo 3 řádky s šířkou 90 cm. Doporučený traktor má mít výkon kolem 132 kW. Sklízeč zapadá do soustavy strojů Standen Pearson s tvarovačem řádků Bedformer, rotačním kypřičem Powavator 400, šestiřádkovým sázečem a rozbíječem natě s hydraulickými válci pro posun do strany. Tento přívěsný vyorávač nabízí mimořádné možnosti související se zvýšenou výkonností a úsporou nákladů při projektované ceně pouze o 30 % vyšší než za dvouřádkový přívěsný vyorávač. T3 má silný podvozek a výkonný hydraulický systém s efektivním chlazením oleje a filtrací. Podvozek umožňuje dobrý výhled pro řidiče a snadný přístup k servisním bodům pro údržbu a seřizování. Hnací mechanismus je jednoduchý, vyžadující minimální pozornost, s komponenty o dlouhé životnosti a maximální spolehlivosti. Ovládání stroje je z místa řidiče traktoru pomocí elektronické skřínky CAN Bus. Výkonná hydraulická soustava se snímáním zatížení má filtry, které chrání každé ze čtyř čerpadel individuálně. Další filtry jsou osazené před každým ventilem. T3 používá standardní hydraulický pohon pojezdového ústrojí s flotačními koly. Pod sklízečem je vložené kolo pro jízdu po komunikacích. Na poli je ve své rozložené vnější poloze pro udržování maximální stability stroje. Přepravní šířka je 3,4 m. Speciální široký úhel vývodového hřídele umožňuje pohon i na souvratích. Do standardního vybavení patří také hydraulické řízení zadní nápravy, hydraulické vyrovnávání stroje a závěs.

Novinky

Od 1. prosince 2019 začíná fungovat nový nástroj pro získávání pracovníků do potravinářství, zemědělství a lesnictví z Ukrajiny

29.11.2019

V souvislosti s ukončením platnosti Projektu „Zvláštní postupy pro pracovníky do zemědělství, potravinářství a lesnictví z Ukrajiny“ připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem vnitra nový nástroj, který umožní pokračovat v získávání pracovníků z Ukrajiny za podobných podmínek.

» více

Výzvy Ministerstva zemědělství k dotacím

29.11.2019

Ministerstvo zemědělství ve dnech 27-29.11 2019 vyhlásilo výzvy k vybraným národním dotacím

» více

Zachraňte vodu v pohraničí. Podepište petici!!!

27.11.2019

Obcím na území Libereckého kraje hrozí ztráta pitné vody pro zhruba až 30.000 obyvatel.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Počasí

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 1°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
0°C / 4°C

28.01.
Počasí na den 28.01.
0°C / 5°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A