Výkonný sklízeč brambor

26.5.2006

Standen Pearson představil nový třířádkový sklízeč brambor, který má až o 60 % vyšší výkonnost než dvouřádkový model stejného provedení. Model T3 může sklízet tři řádky najednou v různém programu. Na záhonu o šířce 1,8 m vyorává dva řádky a jeden z vedlejšího záhonu vpravo nebo vlevo, nebo 3 řádky s šířkou 90 cm. Doporučený traktor má mít výkon kolem 132 kW. Sklízeč zapadá do soustavy strojů Standen Pearson s tvarovačem řádků Bedformer, rotačním kypřičem Powavator 400, šestiřádkovým sázečem a rozbíječem natě s hydraulickými válci pro posun do strany. Tento přívěsný vyorávač nabízí mimořádné možnosti související se zvýšenou výkonností a úsporou nákladů při projektované ceně pouze o 30 % vyšší než za dvouřádkový přívěsný vyorávač. T3 má silný podvozek a výkonný hydraulický systém s efektivním chlazením oleje a filtrací. Podvozek umožňuje dobrý výhled pro řidiče a snadný přístup k servisním bodům pro údržbu a seřizování. Hnací mechanismus je jednoduchý, vyžadující minimální pozornost, s komponenty o dlouhé životnosti a maximální spolehlivosti. Ovládání stroje je z místa řidiče traktoru pomocí elektronické skřínky CAN Bus. Výkonná hydraulická soustava se snímáním zatížení má filtry, které chrání každé ze čtyř čerpadel individuálně. Další filtry jsou osazené před každým ventilem. T3 používá standardní hydraulický pohon pojezdového ústrojí s flotačními koly. Pod sklízečem je vložené kolo pro jízdu po komunikacích. Na poli je ve své rozložené vnější poloze pro udržování maximální stability stroje. Přepravní šířka je 3,4 m. Speciální široký úhel vývodového hřídele umožňuje pohon i na souvratích. Do standardního vybavení patří také hydraulické řízení zadní nápravy, hydraulické vyrovnávání stroje a závěs.

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A