MZe , KAZV, AZV
Zemědělští diplomaté a zahraniční spolupracovníci MZe budou v ČR v rámci každoročních konzultací pořádané MZV, MZe, CzechTrade a Svazu průmyslu a dopr
31.5.2023, Redakce APIC
Ve dnech 29. – 30. června 2023 budou v PVA Praha Expo Letňany probíhat tradiční každoroční konzultace s ekonomickými diplomaty, zemědělskými diplomaty a zástupci CzechTrade. Nově jsme pro vás na tuto akci povolali i zahraniční spolupracovníky, tzv. místní síly MZe.
Invaze na Ukrajinu ovlivňuje trhy v řadě států EU. Podporu ze zemědělské rezervy potřebuje i Česko a další evropské státy
30.5.2023, Redakce APIC
Situace na zemědělských trzích po ruské invazi na Ukrajinu, nová pravidla pro odpady z obalů potravin nebo revize označování mražených potravin byly hlavními tématy dnešní Rady ministrů zemědělství EU v Bruselu.
Na polích a pastvinách vyrostou duby, habry a lípy. Zcela nové opatření Agrolesnictví podpoří výsadbu stromů na zemědělské půdě
24.5.2023, Redakce APIC
Ministerstvo zemědělství (MZe) připravilo nové opatření Agrolesnictví. Zemědělci budou moci získat podporu na pěstování dřevin, pokud na stejném pozemku budou zároveň růst zemědělské plodiny nebo se tam budou pást hospodářská zvířata. Do roku 2027 je na dotaci připraveno více než 127 milionů korun. Materiál MZe schválila vláda.
Pozvánka na byznysovou misi MPO na Západní Ukrajinu
24.5.2023, Redakce APIC
Ministerstvo průmyslu a obchodu (Business Klub Ukrajina) a Ministerstvo zahraničních věcí s podporou Svazu průmyslu a dopravy ČR nabízejí českým firmám možnost zúčastnit se byznysové mise do západoukrajinských regionů v termínu 4. – 10. června 2023.
Ministerstvo zemědělství vypsalo výběrové řízení na zajištění služby leteckého hašení lesních požárů pro letošní rok
22.5.2023, Redakce APIC
Zajištění letecké hasičské služby pro tento rok je předmětem zadávacího řízení veřejné zakázky, kterou dnes vyhlásilo Ministerstvo zemědělství (MZe).
Česká republika se připojuje k celoevropské kampani EFSA proti šíření afrického moru prasat (#StopASF)
22.5.2023, Redakce APIC
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) společně s Ministerstvem zemědělství v roce 2023 spojí síly v celoevropské kampani na podporu boje proti africkému moru prasat (AMP).
Českého experta zvolili do vedení Fóra pro lesy OSN
17.5.2023, Redakce APIC
Ředitel Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHUL) Jaroslav Kubišta byl zvolen do vedení Fóra pro lesy OSN (UNFF). Bude tak zastupovat nejen Českou republiku, ale i celou Východoevropskou skupinu států OSN. Volilo se minulý týden v sídle OSN v New Yorku. V mezinárodní lesnické komunitě je členství prestižní záležitostí.
Ministerstvo zemědělství má hotový komplexní plán proti suchu na příští léta, na prevenci bude dávat téměř 16 miliard korun ročně
17.5.2023, Redakce APIC
Zajistit vodní zdroje s pitnou vodu pro obyvatele, zadržet a posílit vodu v krajině pro přírodu i zemědělskou produkci a zabezpečit energetické zdroje. To jsou hlavní cíle Koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky na období 2023-2027 Ministerstva zemědělství (MZe). Materiál vypracovaný ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) dnes schválila vláda.
Týden lesů: Lesníci lákají lidi do lesa
5.5.2023, Redakce APIC
„Zdraví z lesa“ je heslem letošního Týdne lesů, který potrvá do 14. května. Týden lesů organizuje pracovní skupina lesních pedagogů při Ministerstvu zemědělství. V rámci akce mohou děti i dospělí nahlédnout pod „lesnickou pokličku“ po celém Česku, dozvědět se víc o práci lesníků, vyzkoušet si například práci lesních dělníků při sázení stromků v lese.
Akční plán Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin, zvířat a mikroorganismů významných pro výživu a zemědělství na období
27.4.2023, Redakce APIC
Ministerstvo zemědělství schválilo Akční plán Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin, zvířat a mikroorganismů významných pro výživu a zemědělství na období 2023 – 2027 (dále jen „Akční plán“). Akční plán navazuje na strategii ochrany genetických zdrojů využitelných v zemědělství, je jejím implementačním dokumentem, specifikujícím další rozvoj práce s genetickými zdroji.
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Novinky
10. 6. 2023 - Setkání chovatelů poštovních holubů a včelařů
23.5.2023
Zveme vás na Setkání chovatelů poštovních holubů a včelařů, které se koná 10. 6. 2023 od 14:00 v táborové základně č.p. 1977 v Jindřichovicích pod Smrkem
26.5.2023 - Chovatelský den v Roprachticích
23.5.2023
Akce určena pro širokou veřejnost zahájení v 10:00 v Roprachticích
Dotazníkového šetření - příprava Programového rámce Strategického plánu SZP na období 2023–2027
5.5.2023
Odkaz na dotazník k přípravě PR SZP:
Počasí
31.05.
8°C / 23°C
01.06.
9°C / 25°C
02.06.
9°C / 23°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A