Kraj

Příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti startuje v pátek 1. července od 9 hodin

30.6.2022, Redakce APIC

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji

» více


Kraj, města a další instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

29.6.2022, Redakce APIC

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou.

» více


Během krajského semináře na téma zadržení vody v krajině se rodila nová tůň

24.6.2022, Redakce APIC

Exkurzi na téma zlepšení vodního režimu na zemědělských pozemcích uspořádal Liberecký kraj na Frýdlantsku. V jejím rámci byla vybagrována nová tůň a účastníci se dozvěděli leccos zajímavého o různých způsobech nakládání s vodou.

» více


Konec škodám po povodních na Smědé. Kraj, obce a organizace chystají memorandum

20.5.2022, Redakce APIC

Velká voda dlouhodobě ohrožuje obyvatele obcí a měst v okolí řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku. Krajští radní proto schválili návrh memoranda o společném zájmu a postupu ve věci budoucí spolupráce při přípravě protipovodňových opatření na tomto vodním toku. Rozhodnout o něm musí ještě zastupitelstvo.

» více


Blíží se velký jarní úklid Jizerských hor. Odstartuje o víkendu

10.5.2022, Redakce APIC

Na tradiční akci Ukliďme Jizerky zve všechny, kterým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí, o víkendu 14. a 15. května Společnost pro Jizerské hory. Tento velký úklid je uspořádán tak, aby byl pro dobrovolníky co nejpříjemnější. Stačí, když si vyzvednou pomůcky (buď předem v infocentrech nebo v den konání na významných parkovištích) a pak si naplánují výlet po Jizerských horách a po cestě sbírají odpadky. Ty pak zanechají na dopravně dobře dostupném místě a nahlásí jejich polohu pořadatelům. V celém následujícím týdnu se pak odpad z hor sváží.

» více


Kraj již zná výsledky měření hluku a prachu v okolí dolu Turów. Limity nebyly překročeny, ale vliv dolu není ani v jednom ze sledovaných případů zaned

5.5.2022, Redakce APIC

Liberecký kraj dlouhodobě chrání oprávněné zájmy obyvatel Hrádecka a Frýdlantska v souvislosti s negativními vlivy rozšiřující se těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Proto žádal kraj o soustavný monitoring hluku a polétavých částic v těsném sousedství dolu. Výsledky ukázaly, že vliv dolu není ani v jednom ze sledovaných případů zanedbatelný.

» více


Dny čistého ovzduší v Libereckém kraji

22.4.2022, Redakce APIC

Krajský úřad Libereckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, spolu s městy Jilemnice, Mimoň a Česká Lípa připravily v rámci naplňování Programu zlepšování kvality ovzduší zóna Severovýchod CZ 05 celodenní program s tématem „Jak správně topit“. Účelem této akce je co nejlépe zprostředkovat veřejnosti informace o kvalitě ovzduší a naučit ji správně používat domácí kotle, kamna a krby. Správným používáním topných médií se totiž eliminuje znečištění ovzduší.

» více


Liberecký kraj podpoří projekty ekologického vzdělávání. Šest organizací si rozdělí tři miliony

8.4.2022, Redakce APIC

Ekologickou výchovu a osvětu dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj, jehož zastupitelstvo schválilo loni na podzim koncepci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro období 2021–2030. Nyní krajští radní schválili poskytnutí účelové dotace z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství na podporu spolupráce s poskytovateli environmentální výchovy.

» více


Kraj opět podpoří ekologické vytápění. V novém programu rozdělí 800 tisíc korun

1.4.2022, Redakce APIC

Vytápění v regionu bude zase o něco ekologičtější. Nový program ze svého dotačního fondu vyhlásil Liberecký kraj. Nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva a je v něm vyčleněno 800 tisíc korun. Schválilo to na svém zasedání Zastupitelstvo Libereckého kraje.

» více


Dotační seminář pro vlastníky půdy, obce, zemědělce, výrobce potravin se uskuteční již 29. 3. 2022

25.3.2022, Redakce APIC

Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje pořádá v úterý 29. března od 10.00 seminář k dvěma programům, které přijímají žádosti o dotaci do 29. dubna 2022.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

1. července startuje příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti v Libereckém kraji

30.6.2022

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji

» více

3.9.2022 Krajské Dožínky 2022

28.6.2022

Pozvánka na Krajské Dožínky 2022

» více

Nedostupnost stránek eAGRI - resortní portál Ministerstva zemědělství a stránka Portálu farmáře

23.6.2022

Vážení uživatelé, v období od 1. 7. od 16:00 hod 10. 7. 2022 dojde k plánované generální odstávce systémů

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

05.07.
Počasí na den 05.07.
12°C / 25°C

06.07.
Počasí na den 06.07.
12°C / 24°C

07.07.
Počasí na den 07.07.
11°C / 23°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A