Kraj

Zájemci mohou přijít na krajský úřad ochutnat Výrobky roku Libereckého kraje

20.9.2023, Redakce APIC

Ochutnávka oceněných výrobků a tržnice regionálních producentů. To vše nabídne v úterý 26. září od 11 do 15 hodin vestibul Krajského úřadu Libereckého kraje. Na akci bude možné též zakoupit produkty výrobců z regionu.

» více


Kraj vyhlašuje nový dotační program na podporu myslivosti. Reaguje tím na africký mor prasat

20.9.2023, Redakce APIC

Krajští radní na svém včerejším jednání odsouhlasili znění nového Statutu Lesnického fondu Libereckého kraje. V aktuální verzi totiž počítá kraj s podporou myslivosti v reakci na výskyt afrického moru prasat v regionu. Chce také podpořit lov černé zvěře a snížit riziko značných hospodářských škod. Se změnou statutu proto kraj vyhlásil i nový program Podpora myslivosti. Připravil v něm 2 miliony korun.

» více


Zámek Sychrov se chystá na Krajské myslivecké slavnosti

19.9.2023, Redakce APIC

Sté výročí založení si připomíná Českomoravská myslivecká jednota. Liberecký kraj toto jubileum oslaví 30. září v rámci Krajských mysliveckých slavností na Sychrově.

» více


Seminář napoví, jak vzdělávat o klimatické změně prostřednictvím místa, kde žijeme

18.9.2023, Redakce APIC

Jaké principy, přístupy a témata jsou klíčové pro smysluplné vzdělávání o klimatické změně? Jak žákům pomoci problému porozumět v souvislostech a zároveň je učit navrhovat jeho řešení? Odpovědi na obdobné otázky budou moci získat pedagogové 2. stupně základních škol a středních škol na semináři, který se uskuteční ve středu 4. října od 9 do 15 hodin ve Středisku ekologické výchovy Divizna v Liberci.

» více


Geopark Ralsko pořádá akci Jablka vzpomínek. Bude se soutěžit o nejlepší štúdl

13.9.2023, Redakce APIC

V pátek 6. října prostoupí Muzeum Vystěhovalectví do Brazílie v Náhlově vůně jablek a štrúdlů, neboť Geopark Ralsko zde pořádá každoroční oblíbenou akci Jablka vzpomínek. Letos se koná již pátý ročník. Součástí programu, který začne v 16 hodin, bude ochutnávka letošní úrody ze zaniklých obcí, beseda o zakládání komunitních nebo školních sadů, ukázka moštování či soutěž o nejlepší štrůdl.

» více


Kraj vylepší vodohospodářskou infrastrukturu bezmála 4 miliony

7.9.2023, Redakce APIC

Radní Libereckého kraje na svém včerejším jednání odsouhlasili poskytnutí pěti individuálních dotací z Fondu ochrany vod. Z Programu vodohospodářských akcí kraj podpoří například prodloužení kanalizace nebo obnovu vodovodů.

» více


Krajští radní schválili dotace environmentálnímu vzdělávání. Zvednou se o patnáct procent

6.9.2023, Redakce APIC

Radní Libereckého kraje na svém včerejším jednání odsouhlasili poskytnutí individuálních dotací strategickým partnerům v rámci Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje 2021–2030. Ta se zabývá vzděláváním žáků škol i veřejnosti v oblasti ekologie a životního prostředí. Dotace činí dohromady 10.350.000 korun a budou poskytnuty 6 organizacím během období 2023–2026.

» více


Krajští radní odsouhlasili poskytnutí dotace na úpravnu vody v Machníně. Jedná se o první projekt financovaný z Fondu Turów

5.9.2023, Redakce APIC

Krajští radní odsouhlasili poskytnutí dotace na úpravnu vody v Machníně. Jedná se o první projekt financovaný z Fondu Turów

» více


Krajské dožínky v Brništi zvou na regionální produkty, zvířata i rokenrol

29.8.2023, Redakce APIC

Den, který je věnován nejen oslavě úrody, ale také poctě celému odvětví zemědělství, potravinářství, jakož i řemeslům a výrobcům z regionu. To jsou Krajské dožínky Libereckého kraje, které se uskuteční v sobotu 9. září v Brništi. Chybět nebude ani muzika a doprovodný program pro dospělé i děti.

» více


Česká republika podporuje výstavbu obnovitelných zdrojů jako klíčového pilíře v rámci rozvoje moderní energetiky

21.8.2023, Redakce APIC

Ministerstvo životního prostředí připravuje kroky, kterými odblokuje rozvoj větrných elektráren. Na tiskové konferenci pořádané u větrné elektrárny ve Václavicích (Hrádek nad Nisou) v Libereckém kraji to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

28. 9. 2023 - XVIII. ročník Svatováclavský nákupní trh ovcí a koz

18.9.2023

Akce s doprovodným programem probíhá od 9:00 na kozí farmě v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

27.09.
Počasí na den 27.09.
10°C / 25°C

28.09.
Počasí na den 28.09.
11°C / 24°C

29.09.
Počasí na den 29.09.
12°C / 24°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A