Kraj

Dny čistého ovzduší přinesly zábavu i poučení do Frýdlantu, Semil a Turnova

14.10.2022, Redakce APIC

Jak správně topit, jaká je kvalita ovzduší v regionu nebo kdo sleduje dopady vytápění na životní prostředí. O tom všem se mohli zájemci dozvědět ve dnech od 20. do 22. 9. od odborníků v rámci Dnů čistého ovzduší. Akce, kterou připravil krajský odbor životního prostředí a zemědělství spolu s městskými úřady ve Frýdlantu, Semilech a Turnově.

» více


V Žitavě se budou konat 23. saské zemské dožínky

22.9.2022, Redakce APIC

Přijeďte od 30. září do 2. října do Žitavy na 23. saské zemské dožínky. Těšit se můžete na bohatý festivalový program, kde nebude chybět pestrá směs kulinářských specialit, umění, kultury a výstav. Srdečně vás zveme!

» více


Kraj podpoří více než třemi miliony korun ročně environmentální projekty na česko-polském pomezí

21.9.2022, Redakce APIC

Celkem 125.000 eur ročně po dobu 23 let bude posílat Liberecký kraj Euroregionu Nisa, správci Fondu malých projektů Turów. Jedná se o příspěvek na financování projektů v oblasti životního prostředí. Rada také včera schválila jmenný seznam členů Hodnotící komise Fondu malých projektů Turów za Liberecký kraj. Příspěvek ještě musí odsouhlasit krajské zastupitelstvo.

» více


Zlatá popelnice 2021: nejvíc vytřídili v Albrechticích, Kořenově a Doksech

8.9.2022, Redakce APIC

Výsledky 17. ročníku soutěže obcí v třídění odpadů v Libereckém kraji Zlatá popelnice byly slavnostně vyhlášeny v hotelu Královka v Janově nad Nisou. Nejlépe si v roce 2021 vedli v Albrechticích v Jizerských horách, Kořenově a Doksech.

» více


Z Fondu ochrany vod – Programu vodohospodářských akcí 2022 – poskytl kraj žadatelům prvních bezmála 9 milionů

6.9.2022, Redakce APIC

Rozdělení prvních 8 dotací v celkové výši 8.656.471,51 korun z Programu vodohospodářských akcí roku 2022 z Fondu ochrany vod schválili na dnešním jednání krajští radní. Peníze použijí vybrané obce například na vybudování kanalizace, prodloužení vodovodních řadů či vybudování zcela nových vodovodů. Z programu vodohospodářských akcí ještě kraj chystá schválit podporu pro dalších 8 žadatelů. Dohromady činí celková částka na 16 projektů přes 19 milionů korun.

» více


Výrobkem roku 2022 je zrající ovčí sýr. Druhé místo patří kyselce, bronz škvarkům

5.9.2022, Redakce APIC

Více než stovku pochoutek rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem hodnotila komise soutěže Výrobek roku Libereckého kraje 2022. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sobotu 3. září na Krajských dožínkách Libereckého kraje ve Frýdlantu. První místo získal zrající ovčí sýr nakládaný v oleji od Michala Sabáčka z Volfartic na Českolipsku. Pomyslné stříbro si odnesla Vratislavická kyselka citron, kterou letos vrátil na trh jablonecký výrobce sirupů a medovin Kitl. Třetím místem se může pyšnit škvarková pomazánka od mimoňské firmy Váša.

» více


Blíží se Dny čistého ovzduší v Libereckém kraji

2.9.2022, Redakce APIC

Jak správně topit? Jaká je kvalita ovzduší v regionu? Kdo sleduje dopady vytápění na životní prostředí? Na tyto a mnohé další otázky odpoví odborníci v rámci Dnů čistého ovzduší. Připravil je krajský odbor životního prostředí a zemědělství spolu s městskými úřady ve Frýdlantu, Semilech a Turnově.

» více


Co se skrývá pod sněhem? Běhej lesy Jizerská je plná překvapení

22.8.2022, Redakce APIC

Běhej lesy Jizerská vás 27. srpna provede ikonickými místy legendárního lyžařského závodu. Uvidíte, jak vypadá Hřebínek, Smědava nebo Kneipa bez sněhové pokrývky. Na letní Jizerské je toho ale k vidění mnohem více. Některých míst si v zimě ani nevšimnete, ale v létě jsou nepřehlédnutelná.

» více


Liberecký kraj schválil dotace ve výši 15 milionů korun na projekty v oblasti životního prostředí

12.8.2022, Redakce APIC

Kraj podpoří ze svého dotačního fondu desítky projektů, které pomohou zadržet vodu v krajině a zlepšit podmínky pro zemědělce, včelaře a zpracovatele regionálních potravin. O poskytnutí dotací rozhodla na svém červencovém jednání krajská rada a musí je projednat ještě krajští zastupitelé na svém srpnovém jednání. Připraveno je celkem 15 milionů korun.

» více


Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów a přinese tisíce nových stromů. Práce by měly začít ještě letos

12.8.2022, Redakce APIC

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

7. 12. 2022 - Seminář Využití fotovoltaiky v zemědělských podnicích

22.11.2022

Zveme Vás na seminář, který se uskuteční ve středu 7. prosince v budově Krajského úřadu Libereckého kraje.

» více

30. 11. 2022 - Setkání chovatelů Roprachtice 2022

10.11.2022

V ZD Roprachtice od 10:00 proběhne setkání chovatelů

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

26.11.
Počasí na den 26.11.
2°C / 6°C

27.11.
Počasí na den 27.11.
0°C / 5°C

28.11.
Počasí na den 28.11.
0°C / 5°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A