Agrární komora ČR

Informace z jednání představenstva Agrární komory ČR ze dne 19. června 2024

21.6.2024, Redakce APIC

Ve středu 19. června se uskutečnilo řádné jednání představenstva Agrární komory České republiky, kterého se též účastnili hosté ze Státního zemědělského intervenčního fondu.

» více


Komuniké ze setkání zástupců zemědělských komor zemí Visegrádské skupiny 17. a 18. června 2024 v Choťovicích

19.6.2024, Redakce APIC

Zástupci Agrární komory ČR, Národní rady zemědělských komor (KRIR) v Polsku, Slovenské zemědělské a potravinářské komory (SPPK), Maďarské zemědělské komory (NAK) se zúčastnili setkání zemědělských komor zemí Visegrádské skupiny, které se konalo ve dnech 17. - 18. června 2024 v Choťovicích v České republice.

» více


Agrární organizace střední Evropy vyzvaly Evropskou komisi, aby uvolnila krizovou rezervu na pomoc zemědělcům. Nevyloučily protesty na podzim

18.6.2024, Redakce APIC

Zástupci organizací sdružujících zemědělce v Česku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku se sešli na Farmě Choťovice, aby projednali aktuální problémy agrárního sektoru v jednotlivých zemích i možnosti společného postupu při hájení zájmů svých členů. Během dvoudenního jednání se shodli, že v situaci, kdy se zemědělci potýkají s vysokými náklady, nízkými výkupními cenami a regulací stále přibývá, je nezbytné uvolnit finanční prostředky z krizové rezervy Evropské unie, k čemuž vyzvali budoucí nové složení Evropské komise.

» více


Komentář AK ČR k jednání s ministry zemědělství a financí 4. 6.

4.6.2024, Redakce APIC

Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala po jednání zemědělských nevládních organizací s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou a ministrem zemědělství Markem Výborným 4. června 2024. Za zemědělce se kromě Agrární komory ČR jednání zúčastnily Zemědělský svaz České republiky, Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků, Společnost mladých agrárníků České republiky, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje.

» více


Komentář AK ČR k jednání zemědělských nevládních organizací 30. 5.

31.5.2024, Redakce APIC

Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala po mimořádném jednání zemědělských nevládních organizací 30. května 2024, kterého se kromě Agrární komory ČR účastnily Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Společnost mladých agrárníků ČR, Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje.

» více


Komentář AK ČR ke zrušení protestů 22. 5. a posunu na jiný termín

17.5.2024, Redakce APIC

Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala ke zrušení protestních akcí v Praze 22. května 2024 a posunu na jiný termín. Tento komentář byl rozeslán členské základně Agrární komory ČR v pátek 17. května 2024.

» více


Protesty musí pokračovat, shodly se zemědělské nevládní organizace. Farmáři vyjedou do Prahy 22. května

13.5.2024, Redakce APIC

Šéfové zemědělských nevládních organizací, kteří zastupují téměř všechny zemědělce v Česku, se dnes sešli ve Větrném Jeníkově, aby vyhodnotili pomoc vlády agrárnímu sektoru. Dosavadní kroky ministra zemědělství Marka Výborného a jeho reakci na pět společných priorit a zároveň na výzvu 33. sněmu Agrární komory České republiky považují za zásadně nedostatečné a uspořádají další protestní akci. Uskuteční se 22. května v Praze.

» více


Zemědělství je v problémech a dosavadní pomoc státu nestačí. Vedení Agrární komory ČR podpoří protestní akce 22. května

3.5.2024, Redakce APIC

České zemědělství si prochází krizí, kterou ještě prohloubily následky silné mrazové vlny v průběhu letošního jara. Přesto ministr zemědělství Marek Výborný neodpověděl do konce dubna na návrhy Agrární komory České republiky a dalších zemědělských nevládních organizací, které by sektoru pomohly, a problémy bagatelizuje.

» více


Komentář AK ČR k zahájení podávání jednotné žádosti

10.4.2024, Redakce APIC

Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala k zahájení podávání žádostí o dotace pro zemědělce pomocí tzv. jednotné žádosti.

» více


Na svém 33. sněmu Agrární komora ČR vyzvala vládu k razantnímu omezení bezcelních dovozů

8.4.2024, Redakce APIC

Již druhým rokem překupníci vozí ukrajinské obilí či řepku vyprodukované s výrazně nižšími požadavky na kvalitu do Evropy, kde se tyto komodity hromadí a křiví trh. Tento problém se stále nepodařilo vyřešit a dochází k poškozování evropských zemědělců včetně těch českých, přestože na to Agrární komora České republiky i další nevládní zemědělské organizace opakovaně upozorňují.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

23. -25. 8. 2024 - Kurz pro začínající včelaře

16.7.2024

Pobytový kurz: Termín 23. -25. srpna 2024 (pobytový Pá-Ne), Místo konání Penzion Svět pod Ještědem - Hoření paseky a Včelí Farma Smržov

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

18.07.
Počasí na den 18.07.
18°C / 30°C

19.07.
Počasí na den 19.07.
18°C / 31°C

20.07.
Počasí na den 20.07.
18°C / 31°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A