Agrární komora ČR

Agrární komora České republiky oslavila třicet let

22.9.2023, Redakce APIC

Stovky lidí se zúčastnily oslavy třiceti let od založení Agrární komory České republiky, která se konala ve čtvrtek 21. září 2023 v pražském Obecním domě. Pozvání přijali předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil, ministr zemědělství Marek Výborný či zástupci organizací sdružujících zemědělce v Maďarsku, Polsku a na Slovensku a další významní hosté ze státního i soukromého sektoru. Při příležitosti tohoto významného jubilea Agrární komora ČR předala ocenění v podobě pamětní medaile svým více než 120 zasloužilým spolupracovníkům a partnerům.

» více


Reakce AK ČR na příspěvek premiéra Petra Fialy na Facebooku

20.9.2023, Redakce APIC

Agrární komora České republiky považuje za nezbytné reagovat na příspěvek premiéra Petra Fialy na sociální síti Facebook, který zveřejnil 18. 9. 2023. Reaguje na data Českého statistického úřadu o cenovém vývoji potravin a odkazuje na článek zpravodajského webu Seznam Zprávy na toto téma. Premiér interpretuje zmíněná data zavádějícím a nepřesným způsobem z následujících důvodů.

» více


Agrární komora musí hájit i samotnou existenci zemědělství, řekl její prezident

19.9.2023, Redakce APIC

Agrární komora ČR, která letos slaví 30. výročí od založení, musí obhajovat i samotnou existenci zemědělství a jeho místo v české ekonomice. Důležité je i vstupování do legislativního procesu, aby se udrželo konkurenceschopné prostředí pro české zemědělce včetně vyjednávání o reformách Společné zemědělské politiky EU či pomoc firmám s orientací v dotačních podporách. V rozhovoru s ČTK to řekl prezident komory Jan Doležal.

» více


Zemědělská půda v Česku zdražila o víc než 200 procent za dekádu, její zdanění zhorší konkurenceschopnost zemědělců

7.9.2023, Redakce APIC

Vláda přišla s konsolidačním balíčkem, který má ozdravit veřejné finance, a šetřit se bude také na zemědělcích. Škrty se však mají dotknout nejcitlivějších oblastí, jako je zemědělská půda, tedy základní výrobní prostředek pěstitelů i chovatelů. Navrhované zvýšení daně nadále prodraží půdu a ohrozí potravinovou bezpečnost České republiky, zejména u ovoce či zeleniny. Agrární komora České republiky proto opakovaně vyzývá zákonodárce, aby se zvýšení daně z nemovitosti netýkalo zemědělské půdy.

» více


Informace z jednání Komoditní rady pro mléko a hovězí maso při Agrární komoře České republiky ze dne 24. srpna 2023

6.9.2023, Redakce APIC

Ve čtvrtek 24. srpna 2023 se v rámci 49. ročníku agrosalonu Země živitelka uskutečnilo tradiční jednání Komoditní rady pro mléko a hovězí maso při Agrární komoře ČR za účasti ministra zemědělství Marka Výborného a řady významných hostů. Pan ministr Výborný poděkoval chovatelům dojnic za jejich práci a dosažené výsledky v rámci užitkovosti a dalších chovatelských úspěchů. Velká diskuze proběhla k dotačním možnostem pro chovatele skotu. Chovatelé dojnic budou moci opětovně využít evropskou podporu v rámci Krizového balíčku, tzv. mimořádnou finanční podporu zemědělským odvětvím postiženým zvláštními problémy, které mají dopad na hospodářskou životaschopnost zemědělců v roce 2023.

» více


Informace z jednání Komoditní rady pro vejce a drůbeží maso při AK ČR ze dne 23. 8. 2023

6.9.2023, Redakce APIC

Ve středu 23. srpna 2023 se uskutečnilo v Českých Budějovicích jednání Komoditní rady pro vejce a drůbeží maso při Agrární komoře ČR za účasti řady významných hostů, vrchního ředitele Sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání Petra Jílka; ředitele Ústavu zemědělské ekonomiky a informací Štěpána Kaly; předsedy představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Josefa Kučery; ředitele veterinární sekce Státní veterinární správy Petra Šatrána a v neposlední řadě prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala.

» více


Dovoz veterinárního zboží do Velké Británie se v průběhu příštího roku změní

4.9.2023, Redakce APIC

Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje podnikatele, kteří vyvážejí zvířata, zárodečné produkty, živočišné produkty, ale také rostliny a rostlinné produkty, že od příštího roku dojde k dalším změnám systému dovozu těchto komodit do Velké Británie. Vláda Spojeného království zveřejnila konečnou podobu příručky, která nový systém podrobně popisuje na svém webu

» více


8. žňové zpravodajství k 28. srpnu 2023

29.8.2023, Redakce APIC

Postup sklizně obilnin a řepky v České republice k 27. srpnu 2023. Sklizeno 98,56 % ploch obilnin a 99,73 % ploch řepky.

» více


Deštivé počasí zhoršilo kvalitu obilovin. Většina půjde do krmiv

25.8.2023, Redakce APIC

Nevyzpytatelné počasí letos pořádně potrápilo zemědělce a bude mít vliv na úrodu obilovin. Přívalové deště znemožnily kombajnům vyjet do pole a promočily úrodu na některých místech republiky tak, že způsobily plísně a klíčení. Nedostatek kvalitních obilovin z domácí produkce ale podle Agrární komory České republiky nehrozí.

» více


7. žňové zpravodajství k 21. srpnu 2023

22.8.2023, Redakce APIC

Postup sklizně obilnin a řepky v České republice k 21. srpnu 2023. Sklizeno 85,46 % ploch obilnin a 97,46 % ploch řepky.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

28. 9. 2023 - XVIII. ročník Svatováclavský nákupní trh ovcí a koz

18.9.2023

Akce s doprovodným programem probíhá od 9:00 na kozí farmě v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

27.09.
Počasí na den 27.09.
10°C / 25°C

28.09.
Počasí na den 28.09.
11°C / 24°C

29.09.
Počasí na den 29.09.
12°C / 24°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A