Agrární komora ČR

Komentář AK ČR o vzniku meziresortní pracovní skupiny k cenám potravin

10.3.2023, Redakce APIC

Komentář prezidenta Agrární komory České republiky Jana Doležala k vytvoření meziresortní pracovní skupiny pod vedením Ministerstva zemědělství, která se má zabývat cenovým vývojem potravin na domácím trhu. Více informací najdete v tiskové zprávě Ministerstva zemědělství

» více


20. Agrární ples ve slavnostní atmosféře

21.2.2023, Redakce APIC

Agrární komora České republiky uspořádala po dvouleté odmlce dne 27. ledna 2023 ve spolupráci se svými partnery jubilejní 20. Agrární ples, který se tradičně konal v reprezentativních prostorách Paláce Žofín v Praze. Toto významné společenské setkání se uskutečnilo za vysokého zájmu hostů, kteří si v příjemné a přátelské atmosféře užili pestrý program, bohaté občerstvení i zajímavou tombolu.

» více


Agrární komora ČR chce prověřit tržní sílu německých obchodníků s potravinami

21.2.2023, Redakce APIC

Na domácím trhu s potravinami mají dominantní postavení dvě německé skupiny. Schwarz provozující prodejny Lidl a Kaufland a REWE s obchody Penny a Billa mají celkové roční tržby ve vyšších desítkách miliard korun, což jim dává velkou vyjednávací sílu při jednání s dodavateli, mezi něž patří čeští zemědělci a potravináři. Agrární komora České republiky se proto chce obrátit na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, aby prověřil případné zneužívání jejich tržní síly.

» více


Reakce AK ČR na výroky SOCR ČR o financování Agrárního plesu

20.2.2023, Redakce APIC

Agrární komora České republiky považuje za nutné reagovat na zavádějící výroky prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomáše Prouzy k financování letošního 20. Agrárního plesu.

» více


Stanovisko Agrární komory ČR k dosavadnímu pojetí pojmu „významná tržní síla” ÚOHS

10.2.2023, Redakce APIC

Agrární komora České republiky si dovoluje reagovat na dosavadní výkladové metodiky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže související s novelou zákona č. 395/2009 Sb., o významné tržní síle a nekalých obchodních praktikách při prodeji zemědělských a potravinářských produktů, ve znění pozdějších předpisů, a to zejména na stanovisko ze dne 4. 1. 2023 publikované na webu ÚOHS pod názvem „K pojetí významné tržní síly”. 10. února 2023 bylo stanovisko odesláno Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a poslancům Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

» více


Agrární komora ČR a Potravinářská komora ČR jednaly s premiérem o podpoře českých zemědělců a potravinářů

2.2.2023, Redakce APIC

Prudký nárůst cen potravin, vysoké ceny elektřiny a plynu, stále se zvyšující náklady zemědělců a potravinářů a nedostatek pracovníků v oboru. To jsou témata, o kterých dnes diskutovali s premiérem Petrem Fialou v sídle Úřadu vlády České republiky ve Strakově akademii zástupci zemědělců a potravinářů, kteří vyrábějí 80 procent domácích potravin. Jednání se zúčastnili také ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a ministr financí Zbyněk Stanjura. Prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal a prezidentka Potravinářské komory České republiky Dana Večeřová tlumočili zástupcům vlády oprávněné obavy zemědělců a potravinářů o jejich budoucí uplatnění na domácím trhu.

» více


Charitativní 20. agrární ples vynesl téměř 100 tisíc korun pro Kapku naděje

30.1.2023, Redakce APIC

Letošní 20. ročník agrárního plesu, který pořádala Agrární komora České republiky, byl spojen z důvodu tohoto jubilea s charitativní akcí. Zemědělci darovali během této tradiční slavnostní události 92 315 korun nadačnímu fondu Kapka naděje, jenž je zaměřený na pomoc nemocným dětem zejména s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Darovací certifikát převzala po půlnoci v Paláci Žofín zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová.

» více


Reakce AK ČR na výroky SOCR ČR o cenách cukru

26.1.2023, Redakce APIC

Agrární komora České republiky považuje za nutné reagovat na zavádějící výroky Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR o situaci na trhu s cukrem, které byly zveřejněny 25. ledna 2023 v tiskové zprávě.

» více


Agrární komora ČR a Česká národní banka řešily ceny potravin

25.1.2023, Redakce APIC

Prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal a guvernér České národní banky Aleš Michl se dnes sešli, aby jednali o cenách potravin. Hovořili o mechanismu cenotvorby potravin a možnostech budoucího vývoje, na který má vliv i kurz koruny vůči euru či výše úrokových sazeb. Dalšími tématy byly nová Společná zemědělská politika Evropské unie a dodržování nových pravidel v souvislosti s novelou zákona o významné tržní síle.

» více


Vyjádření AK ČR a ČMDU k šíření ptačí chřipky

6.1.2023, Redakce APIC

Vyjádření Agrární komory České republiky a Českomoravské drůbežářské unie k šíření ptačí chřipky na území České republiky, která je vysoce nakažlivé virové onemocnění drůbeže. Více informací najdete na internetových stránkách Státní veterinární správy.

» více

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Semináře Jednotná žádost 2023 Liberecký kraj

20.3.2023

Semináře jsou určeny široké zemědělské veřejnosti a předmětem prezentací budou dotační možnosti v agrárním sektoru se zaměřením na tituly administrované v rámci Jednotné žádosti.

» více

Nabídka odběru pivovarského mláta za odvoz

6.3.2023

Pivovarské mláto za odvoz Maloskalský pivovar, Malá Skála

» více

5. - 7. 4. 2023 - Velikonoční slavnosti v Jablonci nad Nisou

22.2.2023

Velikonoční slavnosti v Jablonci nad Nisou, 5. - 7. dubna 2023, 9.00-18.00, Mírové náměstí

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

28.03.
Počasí na den 28.03.
-2°C / 4°C

29.03.
Počasí na den 29.03.
3°C / 7°C

30.03.
Počasí na den 30.03.
5°C / 13°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A