V Evropské unii ubývá pěstitelů GM kukuřice

21.9.2009

Pěstitelů geneticky modifikované kukuřice v Evropské unii ubývá. Zatímco před dvěma roky se nacházela na polích osmi unijních států, letos jen v pěti zemích, včetně České republiky. Evropská unie tak stále víc zaostává v rozšíření GM plodin za světem, kde se jejich plochy naopak rozrůstají. Informoval o tom Petr Beneš z odboru bezpečnosti potravin ministerstva zemědělství.
Ještě vloni pěstovali němečtí a polští farmáři na polích GM kkukuřici. Od letošního roku je však pěstování GM kukuřice v Německu a Polsku zakázáno. V roce 2007 skončila s pěstováním GM kukuřice Francie. V současné době pěstuje GM kukuřici Česká republika, Španělsko, Portugalsko, Slovensko a Rumunsko. Beneš poukázal na to, že Gm plodiny jsou také politické téma. Řada unijních rozhodnutí v této oblasti je podle něj motivována politicky, aniž by vycházela z vědeckých poznatků.
Agroweb, 18.9.2009, autor Eva Seifertová  
Zdroj: Agroweb
Autor: redakce APIC

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

26.06.
Počasí na den 26.06.
16°C / 32°C

27.06.
Počasí na den 27.06.
17°C / 35°C

28.06.
Počasí na den 28.06.
19°C / 38°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A