Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva RASSF

31.1.2006

Kontaktním místem pro ČR je SZPI, členy v sítí ČR jsou další dozorové orgány resortů zemědělství, zdravotnictví, a zástupci resortů obrany a vnitra. Oznámení v systému jsou rozdělena do tří kategorií: varování, informace a novinka. Tok informací zajišťuje spojení českého kontaktního místa s bruselskou centrálou oběma směry: informace se týkají potravin v EU dodaných z ČR (poskytuje evropská centrála), ale i potravin dovezených do ČR (poskytuje české kontaktní
místo). V roce 2004 prošlo v ČR systémem 5562 oznámení, zaměřených z 73 % na kategorii informace. Z věcného hlediska je jednalo o rizika spojená s oříšky kontaminovanými aflatoxiny, nepovolených barviv pro potraviny, zejména v koření, rybích produktů, masných výrobků. Krmiv se týkalo jen 2,5 % celkového počtu oznámení.  Systém patří bezpochyby k velmi účinných nástrojům ochrany spotřebitelů před zdravotními riziky.

Buchtová, J.: Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF. Výživa a potraviny, 61, 2006, č. 1, s. 25 - 26


 

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A