Pluhy Tansanit

23.8.2005

Tak výrobce Lemken označuje svou nejnovější řadu pluhů. Tyto pěti až sedmiradličné hybridní pluhy, označované jménem Tansanit, se nastavují do záběru ve čtyřech krocích (mechanicky) nebo model Vari hydraulicky z kabiny řidiče. K dispozici je rovněž mechanické nebo hydraulické jištění proti přetížení. Lemken podotýká, že pluhy Tansanit kombinují výhody plně nesených a návěsných pluhů instalací hydraulického válce do horního závěsu traktoru. Při pracovním nasazení počítačem řízený válec neustále koriguje zatížení pluhu na zadní nápravě traktoru.Tím se redukuje prokluz a zlepšuje trakce. Tento prvek ukazuje skutečně na návěsný pluh, ale tahové charakteristiky jsou podobné nesenému pluhu. Také operace prováděné na souvrati mají charakteristiku neseného pluhu. S automatickým přenášením hmotnosti pluhu na zadní nápravu traktoru se zlepšuje stabilita traktoru, zejména při otáčení na svažitém terénu. To hlídá palubní počítač, který rovnoměrně rozděluje zatížení na obě kola traktoru. Výrobce tvrdí, že v porovnání s návěsnými pluhy stejný počet plužních radlic vyžaduje menší příkon. Model se sedmi radlicemi vyžaduje traktor s motorem o výkonu 153 kW. Omezením hodnoty prokluzu se rovněž dosahuje úspory paliva a snižuje se opotřebení pneumatik traktoru. Cena tohoto typu pluhů nebyla dosud stanovena.

 Farmers Guardien, 2005, č. 28, s. 25

Zdroj: AgroNavigator
Autor: redakce APIC

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

17. 6. 2022 Mladý včelař

25.5.2022

Střední škola hospodářská a lesnická pořádá akci, jejímž cílem je vzbudit zájem mladé generace o obor včelařství, je určena pro žáky 2. stupně základních škol a pro studenty středních škol.

» více

4. 6. 2022 - 16. ročník krajského dne koně Libereckého kraje – „já mám koně“

25.5.2022

Největší přehlídka koní v Libereckém kraji, která se zahajuje slavnostním průvodem městem a následují ukázky jednotlivých účastníků, předvádějících nejrůznější využití koní v současné době ale i v minulosti jejich využíváním v zemědělství, lesnictví a jiných oborech lidské činnosti

» více

27. 5. 2022 ŠKOLA VODY

23.5.2022

WSG Agro, spol. s r.o., Kordula, spol. s r.o. a Liberecký Kraj pod záštitou radního Václava Židka Vás srdečně zvou na akci ŠKOLA VODY, která proběhne v pátek 27. Května v Dolním Vítkově.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

28.05.
Počasí na den 28.05.
8°C / 16°C

29.05.
Počasí na den 29.05.
5°C / 16°C

30.05.
Počasí na den 30.05.
6°C / 17°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A