Pluhy Tansanit

23.8.2005

Tak výrobce Lemken označuje svou nejnovější řadu pluhů. Tyto pěti až sedmiradličné hybridní pluhy, označované jménem Tansanit, se nastavují do záběru ve čtyřech krocích (mechanicky) nebo model Vari hydraulicky z kabiny řidiče. K dispozici je rovněž mechanické nebo hydraulické jištění proti přetížení. Lemken podotýká, že pluhy Tansanit kombinují výhody plně nesených a návěsných pluhů instalací hydraulického válce do horního závěsu traktoru. Při pracovním nasazení počítačem řízený válec neustále koriguje zatížení pluhu na zadní nápravě traktoru.Tím se redukuje prokluz a zlepšuje trakce. Tento prvek ukazuje skutečně na návěsný pluh, ale tahové charakteristiky jsou podobné nesenému pluhu. Také operace prováděné na souvrati mají charakteristiku neseného pluhu. S automatickým přenášením hmotnosti pluhu na zadní nápravu traktoru se zlepšuje stabilita traktoru, zejména při otáčení na svažitém terénu. To hlídá palubní počítač, který rovnoměrně rozděluje zatížení na obě kola traktoru. Výrobce tvrdí, že v porovnání s návěsnými pluhy stejný počet plužních radlic vyžaduje menší příkon. Model se sedmi radlicemi vyžaduje traktor s motorem o výkonu 153 kW. Omezením hodnoty prokluzu se rovněž dosahuje úspory paliva a snižuje se opotřebení pneumatik traktoru. Cena tohoto typu pluhů nebyla dosud stanovena.

 Farmers Guardien, 2005, č. 28, s. 25

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Webinář "ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PORTÁL a jeho možnosti využití v praxi"

14.6.2021

ROSTLINOLÉKAŘSKÝ PORTÁL a jeho možnosti využití v praxi

» více

Webinář - Podpory lesního hospodářství z národních zdrojů, programů a podpora lesního hospodářství z Programu rozvoje venkova

10.6.2021

Cílem webináře je seznámit účastníky s podporami do lesního hospodářství poskytovanými z národních zdrojů, příspěvků a programů a také Programu rozvoje venkova.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

27.07.
Počasí na den 27.07.
15°C / 26°C

28.07.
Počasí na den 28.07.
14°C / 24°C

29.07.
Počasí na den 29.07.
15°C / 26°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A