Co je to ekoškola?
13.12.2005
Projekt Ekoškola může školám pomoci: zlepšit životní prostředí školy a jejího okolí, snížit produkci odpadků a odpadu, snížit účty za elektřinu, vytápění a vodu, podporovat zdravý životní styl, zlepšit spolupráci mezi žáky, učiteli a vedením školy, zapojit se do života obce.
Co mohou v projektu školy získat?
* Uznání a zviditelnění: Realizace projektu Ekoškola vede k prestižnímu světovému ocenění v oblasti životního prostředí. Prokazuje, že se škola rozhodla dosáhnout nejvyšších standardů na poli environmentální výchovy a ekologicky šetrného provozu – to je něco, co můžete hlasitě oslavovat.
* Peníze a úspory: Projekt poskytuje metodické vedení při úsporách energie a vody, minimalizaci odpadu a zavedení recyklace – to všechno může vést k přímým a dlouhodobým úsporám na vaší škole.
* Podněty pro školní vzdělávací program: Zlepšovat prostředí školy a dospět k ekologicky šetrnému provozu vyžaduje znalosti a dovednosti, které plně odpovídají požadavkům rámcového vzdělávacího programu. V projektu Ekoškola dostanete výukové materiály a jasné tipy a náměty, jak činnosti v něm realizované zařadit do vyučování a do jednotlivých předmětů.
* Vazby na místní komunitu: Realizace projektu se bude týkat nejenom celé školy, ale také širší komunity. Projekt Ekoškola pomůže budovat dobré partnerské vztahy s celou řadou skupin a subjektů tvořících vaši obec, s rodiči dětí, místními úřady, organizacemi a soukromými podniky.
* Mezinárodní kontakty: V rámci projektu mohou školy navázat kontakty s jinými Ekoškolami ve své vlastní zemi i v jakékoli další zemi účastnící se projektu. Tyto kontakty vám poslouží ke sdílení informací o životním prostředí s dalšími školami, ke zlepšování jazykové vybavenosti žáků i učitelů a mohou vést až k vzájemným kulturním výměnám.
Jak projekt Ekoškola funguje?
Realizace projektu na školách je přímočará, spočívá v realizaci sedmi základních kroků. Školy, které se zaregistrovaly do projektu a provedly tyto kroky, mohou zažá
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Novinky
28. 11. 2023 - seminář Zhodnocení agrotechnických postupů v ročníku 2022-23 a udržitelnost systémů hospodaření na půdě v příštích letech
16.11.2023
Tradiční, semináře, které ještě v tomto roce pořádáme, a to v úterý 28. listopadu v Praze a ve středu 6. prosince v Janovicích u Polné (namísto tradičního Lukavce)
21.11. – 30.11. 2023 - seminář DNY PRECIZNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ 2023: telematika, automatizace a robotika v zemědělské praxi
16.11.2023
Ve dnech 21.11. – 30.11. 2023 probíhají v jednotlivých regionech ČR „Dny precizního zemědělství 2023“. Obsahem je letos robotika, telematika a dodržování legislativních pravidel v agronomické evidenci. Účast na semináři je bezplatná.
Počasí
28.11.
-4°C / 1°C
29.11.
-5°C / -1°C
30.11.
-3°C / 0°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A