Nepodložené zprávy je potřeba vyvrátit

31.1.2006

Informace o tom, že se  v České republice stahují kočky za živa byla již několikrát  vyvrácena. Naposledy se za ČR ohradila Státní veterinární správa 19. 12. 2005.
Česká republika patří mezi země, které se k nelidskému zacházení s kočkami a psy vyjadřovaly již dříve a protestovaly na mezinárodní úrovni.
Na počátku roku 2003 upozornila Ústřední komise na ochranu zvířat na skutečnost, že řada hraček, napodobenin zvířat a podobných výrobků z asijských zemí, je vyrobena z kožek psů a koček, kteří bývají často drasticky usmrcováni. S tímto stanoviskem se ztotožnila i Státní veterinární správa ČR a  veřejně toto počínání odsoudila.
Veterinární legislativa platná v ČR, je v souladu s legislativou platnou v zemích EU,  zapovídá týrání zvířat. Od roku 1992 platí v ČR zákon na ochranu zvířat proti týrání. Dodržování  veterinární legislativy v ČR potvrdily všechny mise z Bruselu.
Od roku 1992 do konce roku 2005 provedli čeští veterinární inspektoři mnoho dozorových akcí a za období třinácti let evidovali pouze 8 případů nedovoleného a následně stíhaného a potrestaného usmrcení koček.
Pokud se týká zpráv o konzumaci masa koček a psů, SVS ČR uvádí, že zákon o potravinách nezná psí maso a maso koček jako maso určené k výživě lidí. Toto maso se proto nemůže uvádět do oběhu.
SVS ČR, 27.1.06

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A