Péče o zvířata v mrazech

31.1.2006

Při ustájení s  možností výběhu je potřeba zajistit napájení. Ve výběhu musí být nezamrzající zdroj vody a  možnost úkrytu před nepřízní počasí. Je potřeba zajistit dostatek krmení a podestýlky, zásoby musí  vydržet až do jara.
U domácích mazlíčků, jedná se hlavně o psy, je vhodné v mrazivém počasí omezit procházky na nejnutnější dobu a před vycházkou i po ní ošetřit zvířátkům tlapky krémem(např. Indulonou nebo dětským olejíčkem).
Z volně žijících zvířat, je možné a vhodné přikrmovat zpěvné ptactvo různými olejnatými semeny (slunečnice) nebo  speciálními směsmi z obchodů pro zvířata.
SVS ČR, 26.1.06

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A