Vyznamenání pro likvidátory brucelózy a tuberkulózy skotu

31.1.2006

ČR získala jako jediná nová členská země ještě před vstupem do EU status země prosté brucelózy a tuberkulźy skotu.
Dnes, 25. 1. 2006 předal Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR, při  příležitosti čtyřicetiletého výročí začátku zdolávání brucelózy a tuberkulózy skotu  čestná uznání za zásluhy při likvidaci těchto nákaz skotu devadesátníkovi Václavu Famfulemu a nestoru české veterinární medicíny Václavu Koubovi.
Na ozdravování skotu se podílela i možnost uplatňovat slevy na pojistném a  vyplácení příslušných náhrad. Podle Václava Kouby byla z veterinárního hlediska důležitá především dokonalá diagnostika; každý rok se provádělo dvojí vyšetřování dobytka a odběry krve. V roce 1959 měla ještě každá třetí kráva v ČR tuberkulózu a do počátku šedesátých let onemocnělo brucelózou několik set lidí, zpravidla veterinárních lékařů a ošetřovatelů dobytka. Od roku 1964  nebyl zaznamenán žádný případ brucelózy u lidí.
SVS ČR, 25. 1. 06

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A