Výroba bioetanolu

16.5.2008

Etanol se tradičně využívá v průmyslu výroby alkoholických nápojů. Poměrně novým využitím bioetanolu je výroba alternativních paliv. Přehledová práce (viz příloha) se zaměřuje na produkční mikroorganismy (bakterie, kvasinky) a na substráty (s vysokým obsahem škrobu nebo sacharózy, lignocelulózové materiály). V práci se konstatuje, že technologie výroby bioetanolu ze zdrojů obsahujících škrob nebo sacharózu je již dobře zvládnutá a v praxi se široce využívá. Technologie výroby bioetanolu z lignocelulózových materiálů se dosud propracovává, v praxi existuje jen málo podniků využívajících tuto technologii.
 

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Kraj podpoří projekty v oblasti životního prostředí a zemědělství dotací přes 18 milionů korun

6.1.2022

Liberecký kraj vyhlašuje pět dotačních programů na projekty, které mají pomoci životnímu prostředí a zemědělství. Vyčlenil na to ze svého rozpočtu částku přesahující 18 milionů korun.

» více

Pestrá krajina 2021 – pozvánka na konferenci a slavnostní ocenění farem

3.1.2022

Členům ASZ ČR, kteří realizují různá opatření v krajině, jakými jsou např. remízky, aleje či drobné vodní nádrže, hospodaří co nejšetrněji a mohou tak být pozitivním příkladem pro ostatní, je určen před čtyřmi lety otevřený program této stavovské organizace Pestrá krajina.

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

25.01.
Počasí na den 25.01.
-1°C / 3°C

26.01.
Počasí na den 26.01.
-2°C / 3°C

27.01.
Počasí na den 27.01.
-2°C / 3°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A