Milion korun pro environmentální projekty

31.1.2006

„Základní grantový program se zaměřuje zejména na oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje. Maximální výše grantu bude tentokrát 200 000 Kč a celkově v první polovině roku 2006 rozdělíme přibližně 1 mil. Kč,“ uvedl František Brückner z Nadace Partnerství.

 

Finanční podpora nadace se soustřeďuje na praktickou činnost při ochraně přírody a krajiny, na zapojení občanů a jejich sdružení do řešení místních problémů i na projekty usilující o lepší informovanost o aktuálních problémech životního prostředí, podpůrné kampaně za prosazení změn zákonů, a zároveň činnost podporující aplikaci existující legislativy. „Důležitou prioritou je pro nás rozvoj regionů a hledání příznivé rovnováhy mezi ochranou kulturních a historických hodnot přírody a krajiny a jejich využití člověkem, tedy projekty, které mají příznivý vliv na životní prostředí a současně posilují místní ekonomiku,“ doplnil Brückner.

 

V podzimním kole kromě rozvoje klasických aktivit, jako je ekologické poradenství a vzdělávání, získaly podporu také projekty zaměřují se na konkrétní palčivá témata (kampaň Dětí Země Plzeň, jejíž cílem je poukázat na problematiku nelegálních billboardů). Nadace podpořila také praktickou ochranu přírody (například ohroženého druhu sýčka obecného) či informační kampaně (projekt Hnutí DUHA představující přírodní a turistické hodnoty Šumavy). Finanční příspěvek získala i celostátní anketa Ropák roku a pilotní projekt Pražských matek „Bezpečné cesty do škol“.

 

Výsledky jarního kola budou zveřejněny na webu Nadace Partnerství po nejbližším zasedání správní rady, přibližně 6 týdnů po uzávěrce. Druhé, podzimní kolo pak bude přijímat žádosti do 6. října 2006. Více informací a nový formulář žádosti o grant najdete na www.nadacepartnerstvi.cz.

 

 

Poznámky:

* Základní grantový program Nadace Partnerství je významným finančním zdrojem pro ekologické projekty v Česku. Zaměřuje se zejména na oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje. Hlavním cílem je podporovat účast občanů a jejich sdružení na věcech veřejných, a to prostřednictvím podpory aktivit řešících lokální i celostátní ekologické problémy. Prostředky jsou rozdělovány dvakrát ročně, jedná se celkem o přibližně 3, 5 mil. Kč za rok.

 

* Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující ekologické projekty ve všech regionech České republiky. Od svého vzniku v roce 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 160 milionů korun už na 1700 projektů nevládních neziskových organizací a obecních úřadů. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership. Nadace je příjemcem příspěvku do nadačního jmění z Nadačního investičního fondu.

 <

Zdroj: AgroNavigator
Autor: redakce APIC

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

01. 06. 2024 - Krajský den koně Libereckého kraj „já mám koně“

16.5.2024

Tradiční akce se pod názvem „Já mám koně“ bude konat po šestnácté a jejím centrem bude opět Tyršův park. Sem se od časných ranních hodin budou sjíždět desítky chovatelů, aby se připravili na slavnostní průvod městem jak s koňmi v kočárových spřeženích, tak „pod sedlem“.

» více

31. 5. 2025 Gastroden 2024

16.5.2024

Gastroden je prezentace žáků škol potravinářských oborů - pekař, řezník-uzenář a kuchař-číšník své dovednosti.

» více

19. 5. 2025 Mezinárodní den včel

16.5.2024

Botanická zahrada v Liberci vás zve na Mezinárodní den včel

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

18.05.
Počasí na den 18.05.
11°C / 19°C

19.05.
Počasí na den 19.05.
10°C / 20°C

20.05.
Počasí na den 20.05.
11°C / 22°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A